Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 7 чоловік

Новини

Річний план роботи школи як частина стратегії розвитку
Після розроблення стратегії розвитку школи перед директором постає важливе завдання – втілити її у життя. Заклад реалізує стратегію через систему планування, в основою якої — річний план роботи школи. Річний план дає змогу директорові ефективно організувати поточну діяльність закладу.
Річний план має бути для закладу робочим функціональним документом, у якому сплановано конкретні кроки для підвищення якості освітньої діяльності школи.
З чого розпочати роботу над річним планом
Кожен заклад самостійно обирає спосіб створення річного плану. Та оскільки річний план є комплексним документом, а його реалізація торкається всіх учасників освітнього процесу, до його розроблення варто долучити вчителів, учнів та їхніх батьків.
Робоча група спершу має проаналізувати виконання попереднього річного плану. Визначивши, що із запланованого вдалося виконати, а що ні, та які незаплановані завдання з’являлися, робоча група зможе ліпше спланувати наступний рік. При річному плануванні важливо враховувати результати самооцінювання закладу, щоб вдосконалити окремі напрями роботи школи.
Важливо під час аналізу минулорічного плану визначити, що завадило його виконати 100%. Наприклад, відсутність фахівців, які можуть виконати ті чи ті завдання, брак часу чи некоректне формулювання самих завдань, відсутність фінансування, на яке заклад розраховував. Такий аналіз дозволить робочій групі зрозуміти причини невиконання тих чи інших частин плану, а також запобігти цьому у майбутньому, передбачивши способи корекції.
Визначення цілей
Важливою частиною річного плану закладу є визначення цілей на навчальний рік та узгодження їх зі стратегічними цілями школи. Наприклад, якщо відповідні операційні цілі окреслено у стратегії розвитку на поточний навчальний рік, ці завдання можна дублювати у річному плані. Нагадаємо, операційні цілі визначають, як заклад буде досягати напрямів стратегічного розвитку та які кроки необхідно для цього зробити. Детальніше цілепокладання ми розглядали в матеріалі “Як розробити стратегію розвитку школи: план для директора”.
Структура річного плану
Кожен заклад має право на власний розсуд визначати структуру річного плану. Втім існують усталені практики, на які заклад може орієнтуватися.
Наприклад, структура річного плану може відтворювати структуру стратегії розвитку закладу. Такий підхід спростить підготовку плану та одночасно допоможе деталізувати поставлені у стратегії цілі та визначені завдання. Це і спрощує його підготовку, і відразу працює на деталізацію поставлених цілей та виконання завдань, які потрібні для досягнення очікуваного результату у перспективі розвитку закладу.
Другим варіантом структури плану можуть бути напрями внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти. У такому випадку в річному плані будуть враховані усі аспекти освітньої діяльності, представлені в етапах самооцінювання, яке школа має проводити щороку.
Наприклад, структура річного плану може мати такі блоки:
● освітнє середовище закладу освіти;
● система оцінювання здобувачів освіти;
● педагогічна діяльність працівників закладу освіти;
● управлінські процеси закладу освіти.
Третім варіантом структури може бути власний підхід до створення річного плану.
Важливо, щоб у будь-якому з варіантів структури річного плану документ містив:
• строки виконання;
• інформацію про відповідальних за реалізацію кожного завдання;
• форму узагальнення за результатами виконання (наказ, графік, розклад, аналітична записка, навчальний план тощо);
• відмітки про виконання.
Затвердження та комунікація річного плану
Схвалює річний план на своєму засіданні педагогічна рада.
Важливо пам’ятати, що після затвердження річний план має стати корисним і практичним робочим документом, а не залишитись черговою формальною частиною документообігу. Тому робота не має завершуватись на етапі затвердження річного плану. Необхідно його оприлюднити і пояснити всім учасникам освітнього процесу цілі та завдання, що мають бути виконані протягом року, здійснювати їх моніторинг, перегляд, доопрацювання.
Детальне річне планування роботи закладу та втілення цього плану в життя — це рух до досягнення поставлених у стратегії розвитку школи цілей та, як наслідок, — до покращення якості освітньої діяльності закладу.

Учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. 13 квітня 2021 року відповідний закон № 5014 ухвалила Верховна Рада України.

Ініціатива покликана мінімізувати ризики захворювання на COVID-19 під час оцінювання результатів навчання учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти. Також це уможливить отримання ними в установленому законодавством порядку документів про здобуття повної загальної середньої освіти.

Окрім того, законодавчими змінами передбачено, що учні, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, зокрема у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Ці законодавчі зміни також було підтримано Президентом України Володимиром Зеленським і визначено як невідкладні.

Водночас усі етапи зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року відбудуться у заплановані терміни незалежно від рівня епідемічної небезпеки у регіонах:

пробне тестування – 24 квітня у Києві, Чернігівській та Миколаївській областях (у решті регіонів відбулось 10 квітня);

основна сесія ЗНО – з 21 травня до 15 червня;

додаткова сесія – з 26 червня до 16 липня.

За інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, на ЗНО-2021 зареєстровано 389 710 осіб, які обрали 1 543 756 тестувань.

За статистичними показниками реєстрації, 42 580 осіб зареєструвалися для участі в ЗНО з усіх предметів лише з метою проходження ДПА (170 269 тестувань).

Усього учасниками ЗНО вказано на бажання отримати результат ЗНО лише для отримання оцінки за ДПА з 235 363 тестувань, що становить 15,24% від загальної кількості тестувань.

Учнів 4-х і 9-х класів звільнено від Державної підсумкової атестації в цьому навчальному році.

Про це йдеться в наказі МОН від 03.03.2021 №273, опублікованому на сайті міністерства.

Учням, звільненим від атестації, у документі про освіту робитимуть запис “звільнений(а)”.

Рішення ухвалено через погіршення ситуації з коронавірусом і установлення режиму надзвичайної ситуації відповідно до пункту 1 розпорядження Кабміну від 25 березня 2020 року №338-р “Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації”, ідеться в повідомленні МОН.

Відповідно до позицій 32 та 33 розділу ІІ Класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, до надзвичайних ситуацій природного характеру віднесено: перевищення порогового рівня захворюваності людей на грип, гострі респіраторні вірусні захворювання удвічі і більше разів протягом періоду понад 2 тижні у двох та більше адміністративних районах області, містах або загалом у країні, інфекційні захворювання людей невиявленої етіології.

Також у міністерстві зазначають, що пункт 6 розділу IV Порядку проведення ДПА передбачає, що здобувачі освіти, які проживають у зоні надзвичайної ситуації природного та техногенного походження, звільняються від атестації за рішенням МОН або місцевих органів управління освітою.

Нагадаємо, з 26 лютого до червоної карантинної зони віднесли Івано-Франківську область, з 1 березня – Чернівецьку область, з 3 березня – Житомирську, з 8 березня – Закарпатську області. Також проиепідемічні заходи посилили у Львові, а в Києві та Вінниці учні на дочасних канікулах.

21 березня 2021 о 09:54 | Завадська Л. О. | немає коментарів

9 березня 2021 року в Україні відзначається 207-річниця з дня народження великого генія української землі, поета
Тараса Григоровича Шевченка
(9.03.1814-10.03.1861).
Вірші Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості. Написані понад століття тому – поезії Шевченка актуальні й досі.
Поезії Тараса Григоровича Шевченка, життя і творчість якого тісно пов'язані з Житомирщиною, повинен знати кожен, адже «Кобзар» – це друга Біблія для українців. Розгортаєш, і: «Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б'ється – ожива, як їх почуєш…» І слова Шевченка – справді особливі, зокрема тим, що актуальні й досі. Всім добре відома поезія «Заповіт», що стала академічною й вивчається в школі:
Як умру, то поховайте
Мене на могилі,
Серед степу широкого,
На Вкраїні милій.
Любімо, шануймо, бережімо вічне й пророче Слово Кобазаря, бо воно дає наснаги, вчить правді, добру, любові до Батьківщини та родини!

9 березня 2021 о 16:27 | Завадська Л. О. | немає коментарів

25 лютого 1871 року з'явилась на світ Лариса Петрівна Косач, відома під псевдонімом Леся Українка. Тож цього дня відзначається 150-річний ювілей видатної письменниці та культурної діячки. Леся Українка - одна з найвідоміших жінок в українській історії, що зробила великий внесок в українську фольклористику і драму.

* У дитинстві Леся була надзвичайно кмітливою і схоплювала все на льоту. До прикладу, дівчина навчилася читати ще в чотири роки, шестилітньою вона вже майстерно вишивала, а у дев’ять — написала перший вірш. Про рівень її розвитку свідчить і те, що всього у 19 років Леся Українка написала підручник «Стародавня історія східних народів» для своїх сестер. Крім того, поетеса знала 7 мов: українську, французьку, німецьку, англійську, польську, російську й італійську. Причому казала, що французькою спілкується краще, ніж російською. Погодьтеся, що все це — дійсно ознаки геніальності, адже далеко не кожному таке дано.

* Свій псевдонім Лариса Косач запозичила в дядька — Михайла Драгоманова. Він підписувався як «Українець». Оскільки Леся дуже любила дядька і захоплювалась ним, то вирішила в чомусь бути схожою на нього. Псевдонім «Українка» з’явився у 1884 році, коли дівчині було всього тринадцять. Можливо, він обраний на основі дитячої наївності та палкої любові до дядька, проте в історію Лариса Косач увійшла саме як Українка. А Лесею її лагідно називали в сім’ї, тож не дивно, що тверде «Лариса» вона замінила на тендітне та ніжне «Леся».

* Леся Українка ввела в нашу мову такі слова, як «напровесні» та «промінь». І якщо перше ще можна зрозуміти як літературний неологізм, то друге — це ж уже навіть науковий термін! Дивно, адже зараз нам ці слова здаються цілком звичними. І в повсякденному мовленні ми однозначно віддамо перевагу слову «промінь», ніж його історичному попереднику «луч». А Олена Пчілка, мати Лесі, дала життя означенню, без якого просто не можна уявити нинішній мовний запас — слову «мистецтво». З її легкої руки в нашій мові прижилися «переможець», «палкий» та інші слова.
* Хворобливу і тендітну Лесю Франко назвав «єдиним мужчиною в нашому письменстві». Хоч сама Українка не вважала себе гідною й нігтя Франка. Її, як і Олену Пчілку, мали за надзвичайно сильну жінку. Сильну морально. І думки такі були зовсім небезпідставними.

* Існує астероїд названий на честь поетеси. Його повна назва — 2616 Леся (2616 Lesya). Це астероїд головного поясу, відкритий 28 серпня 1970 року.

* В останні роки життя очі Лесі Українки набули надзвичайного блакитного кольору. Цікаво, що до того вони не мали настільки інтенсивного забарвлення. Цей факт дивував усіх довкола, адже очі поетеси були наче неземні. Про це згадує у спогадах Лесина сестра Ізидора Косач-Борисова. Збереглася навіть фотографія — портрет Лесі Українки — зроблений саме в той період. Шкода, правда, що світлина чорно-біла, і ми не можемо розгледіти барв погляду поетеси.

8 березня 2021 о 19:32 | Завадська Л. О. | немає коментарів

На позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій надали з 03.03.2021 Житомирській області рівень "червоний" епідемічної небезпеки.
Відповідно до загальнодержавних вимог, заброняється діяльність закладів освіти, ОКРІМ роботи дитячих садочків та початкових класів шкіл.
З 3 березня по 17 березня учні 6-11 класів здобуватимуть знання дистанційно. Учні початкових класів продовжать навчання.
Детальнішу інформацію уточнюйте у класних керівників.
Будьте здорові!

1 березня 2021 о 20:04 | Завадська Л. О. | 1 коментар

Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році. Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.
Своєю особливою мовою будь-яка етнічна спільнота завжди вирізняється з-поміж інших. Рідна мова є носієм цінностей та знань, які передаються з покоління в покоління.
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови в Україні у закладах освіти зазвичай організовуються та проводяться зустрічі з письменниками, творчі диспути, фестивалі, мовні конкурси, книжкові виставки, літературні подорожі, презентації, круглі столи, тематичні уроки тощо. Українській мові присвячене ще одне свято – День української писемності та мови. Відзначається воно щороку 9 листопада, в день вшанування пам’яті преподобного Нестора Літописця, який був послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Міністерство освіти пропонує вчителям і батькам скористатися матеріалами для підвищення рівня обізнаності щодо правил поведінки дітей у мережі, розміщеними на сайті МОН у розділі «Безпека дітей в інтернеті».

Як повідомили у відомстві, у зв’язку з тим, що ситуація в інтернеті є дуже небезпечною і швидко змінюється, необхідно постійно відслідковувати нові тенденції в цифровому середовищі, вчасно на них реагувати та підвищувати обізнаність батьків, учителів і дітей щодо можливих ризиків.

На цей час на сайті міністерства розміщені поради для батьків щодо організації взаємодії «дитина – інтернет – мобільний зв'язок» від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

У розділі можна ознайомитися з матеріалами уроків і квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті.

Також на сайті розміщені рекомендовані Міністерством посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечного користування інтернетом.

Спеціально розроблений чат-бот «Кіберпес» у Telegram і Viber допоможе дізнатися про те, як діяти дітям, батькам і вчителям у разі кібербулінгу, і анонімно отримати допомогу.

Окрім того, у Міносвіти нагадали, що в Україні діють телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, у тому числі пов’язані із соціальними мережами.

Національна дитяча гаряча лінія:

0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних);
11-61-11 (безкоштовно з мобільних).
Водночас діють безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства (15-47) та безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства (116-123).

Також на платформі цифрової освіти ДІЯ можна переглянути освітній серіал для батьків «Безпека дітей в інтернеті» про те, як убезпечити дітей онлайн від шкідливих матеріалів, кібербулінгу, суїцидальних інтернет-спілок і сексуального насильства.

20лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні.
Цього дня ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.
Саме на 20 лютого припадає пік розстрілів Героїв Небесної Сотні у центрі Києва. Цього дня у середмісті столиці загинуло та отримало смертельні поранення близько 50 осіб.
Загиблих під час Революції Гідності назвали Небесною Сотнею. Вважають, що їхні душі потрапили до раю і з неба Сотня продовжує охороняти Україну.

Рішення педагогічної ради №2 від 12.02.2021 р.
1. У зв’язку з погіршенням погодних умов та інформацією Укргідрометцентру про ускладнення погодних умов протягом 15-19 лютого 2021 року на території Житомирської області, з метою запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, забезпечення права дітей на здобуття загальної середньої освіти перейти на навчання з використанням дистанційних технологій з 12.02 до 19.02.2021 року.
2. Педагогічним працівникам організувати освітню діяльність відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 08 вересня 2020 року № 1115, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 вересня 2020 року за № 941/35224.
3. Забезпечити виконання освітніх програм в 2-11 класах згідно календарного планування шляхом організації освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання з урахуванням матеріально-технічних можливостей учнів;
4. Здійснювати оцінювання результатів навчання здобувачів освіти під час освітнього процесу із використанням технологій дистанційного навчання зручним способом, з подальшим занесенням до відповідних сторінок класного журналу;
5. Заповнення класних журналів здійснювати згідно Інструкцій з ведення класних журналів учнів 1-4-х та 5-11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.
6. Класним керівникам:
3.1. проінформувати учнів та їх батьків про переведення навчання на дистанційну форму з 12.02 по 19.02. 2021 року.
3.2. провести серед учасників освітнього процесу роз’яснювальну роботу щодо запобігання переохолодження, техніки безпеки тощо.
3.3. здійснювати зворотній зв'язок між усіма учасниками освітнього процесу в телефонному та онлайн-режимах.

22 січня 1919 р. на Софійському майдані у Києві відбулося урочисте проголошення Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. У зачитаному на урочистій маніфестації Універсалі говорилося: «Віднині воєдино зливаються відірвані століттями одна від одної частини єдиної України - Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) та Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Віднині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Наступного дня Акт злуки ратифікував Трудовий конгрес України. У часи тогочасного лихоліття не вдалося на ділі досягнути справжнього об’єднання даних державних утворень в єдину Українську державу. Проте саме дана подія стала приводом для запровадження у 1999 р. на державному рівні загальнонаціонального свята - Дня Соборності України.

Відповідно до пункту 2 рішення протоколу №31 від 15 жовтня 2020 р. Районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та у зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації в області внесено зміни до структури поточного навчального року. Термін осінніх канікул у ЗЗСО району - із 19 жовтня по 1 листопада 2020 р.
Педагогічних працівників та учнів школи попереджено про можливий перехід на дистанційну і змішану форму навчання із 2 листопада 2020 р. на випадок можливого подальшого погіршення епідеміологічної ситуації в області.

ДІЇ КЕРІВНИКА ЗЗСО У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ У ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ОЗНАК ГОСТРОГО РЕСПІРАТОРНОГО ЗАХВОРЮВАННЯ
1. У разі виявлення у здобувача освіти ознак гострого респіраторного захворювання, до приїзду батьків або інших законних представників дитини, здобувачі освіти знаходяться в масках постійно до розв’язання питання щодо направлення їх додому чи до закладу охорони здоров’я.
2.До прийняття відповідного рішення необхідно направити здобувача освіти до спеціально відведеного приміщення ЗЗСО в супроводі працівника закладу освіти (ним може бути медичний працівник закладу або, в разі відсутності медичного працівника, класний керівник або інший працівник закладу (далі – уповноважена особа), визначений керівником закладу або його заступником) та невідкладно поінформувати батьків (інших законних представників). Переконайтеся в тому, що батьки здобувача освіти знають, як зв’язатися з уповноваженою особою. Ця особа має бути забезпечена стандартними засобами захисту, а також повинна дотримуватися заходів безпеки під час догляду за особами з підозрою на COVID-19: носити маску і дотримуватися необхідної дистанції.
У разі, якщо дитина налякана і болісно переживає власний стан, уповноважена особа має заспокоїти дитину і залишатися з нею в окремому приміщенні, що добре провітрюється, не знімати маску і дотримуватися дистанції.
3. Медичний працівник або уповноважена особа має надіслати екстрене повідомлення форми 058/о про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру (відповідного його підрозділу).
4. Медичний працівник або уповноважена особа закладу реєструє випадок у журналі реєстрації форми 060/о.
5. Медичний працівник або уповноважена особа телефонує батькам та/або сімейному лікарю, викликає (за потреби)швидку допомогу,після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому. За наявності показань для госпіталізації швидка медична допомога доставляє дитину до стаціонару.
6. Медичний працівник або уповноважена особа співпрацює з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування і допомагає їм визначати коло контактних осіб:
• які разом знаходилися у шкільному транспорті;
• які знаходилися разом в одному приміщенні (класі);
• які контактували в побуті.
7. Ніхто з працівників ЗЗСО, зокрема медичний працівник чи уповноважена особа, які опікуються підозрілим випадком або підтвердженим випадком COVID-19, не має права розголошувати імені хворого або того, у кого підозрюють COVID-19, задля збереження лікарської таємниці. Обов’язок закладу освіти – запобігати булінгу та стигматизації у зв’язку з COVID-19.
ДІЇ КЕРІВНИКА ЗЗСО У РАЗІ ОТРИМАННЯ ПОЗИТИВНОГО ТЕСТУ НА SARS-COV2 У ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ
У разі отримання позитивного результату тестування на SARS-CoV2 здобувача освіти необхідно:
1) Направити додому на самоізоляцію контактних осіб (клас, групу) (згідно з Додатком 2 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)») на 14 днів.
2) Забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення школи/класу, салону шкільного автобуса тощо;
3) Для класу/групи, яка перебуває на самоізоляції, організувати освітній процес за допомогою технологій дистанційного навчання;
4) Якщо захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб, директор школи може ухвалити рішення про організацію освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання для кількох класів або закладу освіти в залежності від наявності підтверджених випадків в одному чи кількох класах;
5)Медичний працівник закладу або уповноважена особа має співпрацювати з епідеміологами лабораторного центру в ході епідеміологічного розслідування.
ЯКЩО НА COVID-19 ЗАХВОРІВ УЧИТЕЛЬ, ІНШИЙ ПРАЦІВНИК ЗЗСО, ПОТРІБНО:
1)Працівники ЗЗСО, які перебували у контакті з особами, в яких лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою;
2) Якщо температура, кашель, нежить у працівника школи з’явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров’я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на COVID-19.
У приміщенні, де знаходився хворий вчитель/працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.
ІНФОРМУВАННЯ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ПРО ВИПАДОК COVID-19 У ЗЗСО
1) Переконайтеся, що працівникам закладу освіти та батькам школярів відомо, що ніхто не має відвідувати школу, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють , що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.
2) Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19 вчителів/працівників школи і батьків учнів повідомляти про це вчителя/медичного працівника/адміністрацію.
3) Нагадуйте працівникам школи та батькам учнів про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність дотримуватися дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати приміщення.
4) Пояснюйте, як можна зменшити стрес: більше спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими справами.
5) Порадьте батькам, як зробити родинне помешкання безпечнішим для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).
6) Закликайте звертатися до лікаря/лікарки телефоном у разі появи небезпечних симптомів.

Міністерство охорони здоров’я оновило протиепідемічні заходи для закладів освіти під час карантину, спричиненого COVID-19.

Про це йдеться у постанові головного державного санітарного лікаря України від 22 серпня 2020 року № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) визначені протиепідемічні заходи, спрямовані на запобігання ускладненню епідемічної ситуації.

Відповідальність за організацію та виконання протиепідемічних заходів покладається на засновника (власника) та керівника закладу освіти.

Усі працівники закладу мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну безпосередньо на робочому місці працівника.

Керівник закладу освіти має забезпечити забезпечує медичні пункти закладу необхідними засобами та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, в тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту).

Міністерство охорони здоров'я оновило правила, щодо організації навчального процесу в школах. Зокрема, учням початкових класів можна перебувати у закладі без масок, а вчителі у помаранчевих зонах мають використовувати захисні щитки.
Нові правила навчання в школі
учням 1-4 класів дозволено пересуватися у закладах освіти без маски чи распіратора;
в помаранчевих регіонах епідеміологічної небезпеки вчителям рекомендують викладати свій предмет у захисних щитках;
натомість вчителі, які працюють в жовтій або зеленій зоні, повинні просто дотримуватися відповідної дистанції. Викладати можна без масок;
допуск вчителів на роботу відбуватиметься тільки після проведення відповідного температурного скринінгу;
у випадку підтвердження коронавірусу у когось із учнів, весь клас повинен піти на самоізоляцію та провести відповідні заходи;
дозатори та антисептики повинні знаходитися у закладі тільки на вході, в подальшому рекомендується ретельно мити руки після кожного уроку.
Окрім того, у МОЗ наголосили, що вони незабаром оприлюднять повний перелік правил з протоколами та рекомендаціями.

https://education.24tv.ua/novi-pravila-navchannya-shkolah-pid-chas-karantinu-novini-ukrayini_n1401546

Міністерство охорони здоров’я та державний санітарний лікар розробили низку правил і постанов, за якими в умовах епідемії з 1 вересня будуть навчатися школярі та студенти. Школи забезпечать всіма засобами гігієни, а до закладів освіти не допускатимуться люди, які матимуть температуру 37,2 градуса та ознаки ГРВІ.
Для тих дітей, які перебувають у зоні ризику, зокрема через легеневі захворювання, заклад освіти може рекомендувати батькам навчатися дистанційно.
Навчальний процес відбуватиметься традиційно, крім зон із червоним рівнем небезпеки. В таких регіонах школи закриватимуть на карантин, який триватиме два тижні.
Традиційних урочистих лінійок на перше вересня не буде, а навчальний процес зроблять гнучким.
Розклад має бути гнучким, щоб не було скупчення дітей в приміщеннях закладу освіти. Різний розклад уроків, різний розклад перерв. Масковий режим у школі діятиме лише під час перерви, а на уроках в класі учні можуть їх не вдягати.
Міністерство освіти рекомендує мінімізувати рух між кабінетами, але це вирішуватимуть педагогічні ради. Постанова держсанлікаря містить положення щодо проведення уроків просто неба, якщо дозволяють погодні умови. Маються на увазі, наприклад, уроки фізкультури.

Сьогодні, 29 травня 2020 року, у більшості шкіл нашої країни відбудеться останній дзвоник. Цьогоріч, він, і як і закінчення навчального року, пройде не у звичному форматі святкування, а в режимі онлайн.

У Міністерстві освіти і науки України повідомили, що через продовження карантину свято останнього дзвоника та випускні вечори не проводити.

Проте, школа вирішила, що пандемія і карантин не стануть на заваді пам’ятних урочистостей, і вигадала свої оригінальні варіанти святкування.

Так, окрім святкових ZOOM-зустрічей, учителі та учні вітають один одного у групах, надсилають листівки, створюють колажі, відеофільми про проведений час у школі.Щиро вітаємо усіх учасників навчального процесу із святом останнього дзвоника та успішним закінченням ще одного непросторого шкільного року!

Для школярів сьогоднішній дзвінок – це старт літніх канікул. Тож бажаємо учням добре і змістовно відпочити, набратися незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу на­вчання.

Випускникам бажаємо успішно скласти ЗНО і вступити до омріяних закладів вищої освіти!

Бажаємо усім нових успіхів, життєвих сил і натхнення!

https://www.schoollife.org.ua/wp-content/uploads/2020/05/5-2.png.pagespeed.ce.VklocOf8Mi.png

https://nus.org.ua/wp-content/uploads/2020/04/94431734_3485776278115592_3035116760878546944_o.png